KO DAŽNIAUSIAI KLAUSIATE?
● Kas gali gimdyti Jūsų gimdymo namuose? Kiek tai kainuoja?
Kiekviena to pageidaujanti moteris, jei yra išnešiojusi pilnas 37 savaites ir neturi didelės rizikos faktorių (apie tai, paprastai, informuoja nėščiąją prižiūrintys medikai). Gyvenamoji vieta – nesvarbi, kur lankėtės nėštumo priežiūrai, t.p. nesvarbu. Už visas gimdymo priežiūros paslaugas moka ligonių kasa (pasitikrinkite, ar galioja sveikatos draudimas). Papildomas mokestis imamas, jei artimasis lieka šeimos kambaryje. Kambario kaina parai 30 arba 40 eurų (priklausomai nuo kambario erdvės). Jei artimasis pageidauja gauti maistą, jis parai kainuos apie 5 eurus. Už šias papildomas paslaugas mokama išvykstant: į kasą grynais, kortele arba atliekant pavedimą. Jei po gimdymo mama liks tik su naujagimiu, gyvens nemokamai.
● Ar galima iš anksto rezervuoti kambarį šeimai?
Deja, negalime prognozuoti gimdyvių skaičiaus, tad apsispręsti dėl kambario galėsite atvykę gimdymui. Turime
5 erdvesnius šeimų kambarius ir 9 individualias palatas, kurios gali virsti šeimos erdve, reikalui esant, turime individualių palatų ginekologijos skyriuje.
● Ar visais atvejais per gimdymą gali būti vyras, kitas artimasis?
Nuo gegužės 1-osios gimdyves gali lydėti ir vyras, ir dula. Prašytume Jūsų nekviesti į palydą sergančių ar tuo abejojančių asmenų.
● Ar atvykstant gimdyti, reikia paskambinti?
Nebūtina, jei nėštumas perkopęs 37 savaites ir neturite didelės rizikos. Kilus neaiškumams, galite paskambinti telefonais 8 37 203618 arba 225672, bet kviestume dėl smulkmenų neskambinti - personalo dėmesys reikalingas tuo metu gimdančiosioms.
● Ką turėčiau atsivežti atvažiuodama gimdyti?
Prašytume nepamiršti dokumentų – paso arba asmens kortelės, nėščiosiosios kortelės, higienos reikmenų – dantų šepetėlio bei pastos, muilo, rankšluosčių, higieninių paketų, paketų pogimdyviniam periodui, rūbų – chalato, šlepečių, naktinių marškinių, naujagimiui – vienkartinių rankšluosčių, sauskelnių, jei pageidaujate rūbelių. Gimdykite su mūsų duodamais marškiniais. Pasiimkite geriamo vandens, lengvo maisto. Klausiate, ar reikia turėti savo indus, įrankius.
Tikrai – ne.
● Ar galima aplankyti pagimdžiusiąją?
Po gimdymo gulite 2-3 paras ir dažniausiai su vyru ar kt. artimu žmogumi, tad nekvieskite artimųjų į gimdymo namus. Vis dėlto, jei gimdėte be artimojo, o jis nori Jus ir naujagimį aplankyti, tegul jis pateikia elektroninėje sveikatos sistemoje talpinamus, kad ne seniau, kaip prieš 72 valandas gavo neigiamą PGR testo atsakymą (šioje sistemoje yra pažymėta, jei asmuo sirgo COVID 19 liga ar buvo skiepytas). Maistas ir reikalingi daiktai nuolat perduodami mūsų darbuotojų.
● Ar gimdyme bus privaloma būti su veidą dengiančia apsaugine kauke? O po gimdymo?
Medicininė kaukė pageidautina, bet esame lankstūs, jei stanginantis tai taptų nepakeliama. Siekiamybė tiek gimdant, tiek po gimdymo, kad medikai nematytų gimdančiųjų veidų be kaukės, nei Jūs – medikų:)
● Ar galima pas jūsų specialistus konsultuotis viso nėštumo metu?
Taip, tačiau tai mokama paslauga. Mat, gimdymo namai negauna sveikatos draudimo garantuojamų lėšų už nėštumo priežiūra – jos atitenka poliklinikoms ar šeimos gydytojo centrams, kuriuose esate prisirašiusios. Ten lankantis, Jūs nemokėtumėte, o lankantis pas mus priežiūra Jums kainuotų 168 eurus už visą nėštumą (didžioji dalis – tai mokestis už laboratorinius tyrimus). Mes skatiname nėščiąsias lankytis savo poliklinikose, o reikalui esant, mielai pakonsultuojame. Konsultacijai galite registruotis tel. 8 37 229233 arba 8 664 57633. Su siuntimu konsultacijos Jums nekainuos.
● Ar pas jus atliekami cezario pjūviai, epidurinis nuskausminimas. Ar tai mokama?
Taip, tai mūsų kasdienybė. Visos Lietuvos gimdymo skyriuose siekiama mažinti, ar bent nedidinti cezario pjūvio operacijų skaičiaus. Pas mus cezario pjūvių - ne daugiau 15 procentų. Ačiū šeimoms, kurios supranta, kad natūralus gimdymas visais atžvilgiais palankesnis scenarijus mamai ir naujagimiui. Žinoma, iškilus būtinybei turime visą parą veikiančias anesteziologų ir naujagimių gydytojų tarnybas, reikalingas skubiai pagalbai. Medikamentinį gimdymų nuskausminimą renkasi apie 40 proc. mūsų gimdyvių. Tai - nemokama.
● Ar galima šeimoms automobilį palikti gimdymo namų kieme?
Taip, nors būna dienų, kai sunkiai sutelpa darbuotojų ir Jūsų automobiliai. Būkime lankstūs - jei matome, kad vietų nėra, ieškokime kitų variantų.
● Ar organizuojate mokymus/paskaitas besilaukiančiosioms?
Taip, ir gimdymo namų salėje, ir nuotoliniu būdu. Visą informaciją atnaujiname ir nuolat skelbiame mūsų elektroninėje parduotuvėje: https://medpaslaugos.kaunoligonine.lt/
Ten rasite ir registraciją į nėščiųjų baseine vedamas mankštas nėščiosioms.